Sarışın Kadınlar İçin Makyaj Önerileri

Sarışın Kadınlar İçin Makyaj Önerileri

Admin
Haziran 04, 2017

Her makyaj her tende güzel durmayacaktır. Bayanlar için makyaj yaparken dikkat etmeleri gereken şey tenlerine ve saçlarının rengine göre uygulayacakları renkleri ve tonları doğru seçmek aksi takdir de güzelleşmek istenirken yüzünüzde korkunç bir makyajla gezebilirsiniz.

Bu makalemizde sarışın bayanların makyajları konusunda öneriler vermek istedik. Özellikle de doğal olan sarışınların ten renklerinin de açık olduğunu göz önünde bulundurduğunuz dan açık mavi, lila ya da pembe tarzı renkler kullanılabilmektedir. Tende doğal ışıltıyı yakalamak için transparan ya da içinde pembelik olan kremsi yapıda hafif parlak ürünler kullanılmalı. Kaş altından başlayarak elmacık kemiğine doğru C harfi şeklinde gelerek bu bölgede ve göz pınarında aynı ürünle ufak bir dokunuş gözler birbirine çok uzak değilse mutlaka yapılmalı. Bunun yanı sıra kahve ya da gri tonlarının da yumuşak bir geçişle uygulanması başarılı sonuçlar ortaya çıkarabilir. Açık tenli bayanların kullanabilecekleri çok sayıda renk tonu vardır hatta siyah ve lacivertte onlarda güzel bir görüntü oluşturacaktır.

2017 trendlerine baktığımızda ise daha çık açık renkli fondöten ve de pembe tonlarında allık kullanıldığını görebilirsiniz. Burada hedeflenen şey ise masum bir ifade şekli sunabilmektir. Gözlerinizde derinlik yaratmak istiyorsanız o zaman sıcak kahvelerle bunu yapabilirsiniz.  ektir.

Dudaklar açık pembe tonlarda olabilir;

Gülkurusu, bebek pembesi bazen de sadece dudak renginin çok benzeri bir renk kullanılabilir. Biraz sıcaklık vermek için yine gözlerde kahverengi kullanıldıysa, dudakta açık kahve tonları kullanılabilir. Hatta iyice belirginleştirilmiş kirpikler ve tamamıyla transparan ten renginde bırakılmış gözlerle uyumlu olarak dudakta bordo ve koyu kırmızılar tercih edilebilir. Sarışın kadınlar sarı ve sarı tonlarındaki renklerden kaçınmalıdır. Çünkü bu renkler özellikle tek başına kullanıldığında kişiyi hasta ve yorgun gösterebilir.

  • Başak
    Başak burcu için önerilen makyaj :)
    1 /12

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.