Perşembe, Mart 21, 2019
Sıcaklarda Serinlemek İçin Buz Gibi 7 Tavsiye

Sıcaklarda Serinlemek İçin Buz Gibi 7 Tavsiye

Admin
Temmuz 02, 2017
40

Serinlemek İçin Ne Yapılmalı?

Dışarıya baktığınız zaman pek çok noktada sıcaklıkların tavan yaptığını görebilirsiniz. Hatta öyle yerler var ki sıcaklık derecesi 48’e kadar çıkıyor. Dolayısıyla bu sıcaklarda kendinizi serinletmezseniz de boğulacak hale geliyorsunuz. Kadindio ekibi olarak bizler de size sıcak havalarda kendinizi nasıl serinletmeniz gerektiği konusunda bilgi vermek istedik.

Her Gün Maden Suyu İçin

Maden suyu içerisindeki mineraller nedeniyle serinlemenize yardımcı olacaktır. Her gün buz gibi bir maden suyunun içerisine limon ve de çilek dilimlerini eklediğinizde sizi serinletecektir.

Üzümleri Dondurup Yiyin

Üzüm serinlemek için idealdir. Derin dondurucuya koyduğunuz üzümler birkaç saat beklettikten sonra serinlemek için tüketebilirsiniz.

Çıkış Saatlerine Dikkat Edin

Güneşin tepede olduğu saatlerde dışarı çıkmaktan uzak durun. Aşırı sıcaklarda beyin kanaması riskinin dahi olduğunu söyleyebiliriz. Fakat mutlaka dışarıya çıkmanız gerekiyorsa o zaman şapka ve de güneş kremi kullanmanız gerekir.

Günlük 3 Litre Su İçin

Su insan hayatı için önemli bir konudur. her insanın günlük olarak mutlaka 3 litre kadar su içmesi gerekir. Özellikle de yaz mevsiminde terleyeceğiniz için su kaybınız çok olacaktır. Serinlemek ve de detoks etkisi yaratmak istiyorsanız geceden suyun içerisine nane ve maydanoz gibi ferahlatan bitkilerden de atabilirsiniz

Açık Renk Giysiler Tercih Edin

Sıcaklarda giydiğiniz kıyafetlerinde önemi büyüktür. Açık renkli giysiler her zaman iyi olacaktır. Koyu renklerin güneşi çeken bir etkisi vardır bu nedenle size daha sıcak ortam hazırlayabilir.

Sıcaklarda Alkol Kullanmayın

Sıcaklarda serinlemek için dahi olsa asla alkollü içecekler tüketmemelisiniz. Bu sağlığınız için zararlı olacak tehlikelerin başında gelir.

İyotlu Tuz Kullanın

Sıcak havalarda en fazla can sıkan terlemek olacaktır. İnsan terlediği zaman tuz kaybına uğrar bu da onun halsiz olmasına ve de tansiyonun düşmesine neden olacaktır. İyotlu tuz ise bu soruna çözüm olacaktır.

Yorumlar

Hemen Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.