Sigarayı Bırakmada Önemli Fikir ve Taktikler

Sigarayı Bırakmada Önemli Fikir ve Taktikler

Admin
Temmuz 23, 2017

Her gün birçok kişi sigaranın getirdiği hastalıklar sonucunda ölmekte. Genellikle ufak yaşta kazanılan sigara o dönemde kendini arkadaşlarına kanıtlama, bende büyüdüm diyerek sadece onunla olduğunu sandığımız bu iletten ibaret değil. İçmemek için birçok kurumsal proje ve destek destekli çalışmalar olsada kötü örneklerden dahi malesef ders alamayan bizler bu süreçin getirdiklerine katlanmak zorunda kalıyoruz. Sigara bırakmayı düşünenlere faydalı olabilecek önelerimizi incelemenizde fayda var.

  • Sigaranın sizlere verdiği mutluluğu not alın ve günlük hayatınızda sigara kaynaklı yaşadığınız sağlık ve ruhsal sorunları, itibarınızı ve çevrenizdeki kullananları verdiği zararı not alın. Hayatı bir kar ve zarar gibi düşünürseniz kendinize yaptığınız en büyük zarar olduğunu göreceksiniz.
  • İş hayatınızda yada günlük yaşantınızda sigaranın olumsuzluklarından bahsedin. Çalıştığınız işyerinde sigara içen grupla mola vermek yerine içmeyen grubun yanında bulunun. Kısa bir süre sonra dahi olsa deneme amaçlı bıraktığınız sigaranın ve sizi etkileyen kokusunun aslında size zarar bir madde ve kötü bir koku olduğunu hissedeceksiniz.
  • Sigaraya eküri olarak kullandığınız çay ve kahveyi sadece eküri olarak değil asıl isteğiniz olarak tüketmeyi deneyin.
  • Günlük, haftalık ve aylık olarak sigaraya harcadığınız parayı not alın. Rakam olarak belki aylık rakama kadar gözünüzde bu rakam büyümeyebilir fakat yıl ve ömür olarak bu harcamanın yapıldığını ve sizi ölüme götürdüğünü düşünürseniz de bilebile bu çukura girmenin anlamı olmadığını göreceksiniz.

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.