Sütün Cildiniz İçin Faydaları

Sütün Cildiniz İçin Faydaları

Admin
Mayıs 15, 2017

Süt günlük olarak düzenli bir şekilde tüketildiğinde inanılmaz derecede fayda sağlayacaktır. Bunlardan ilki de cildiniz üzerindeki etkisidir. Süt için doğal bir nimet şeklinde tanımlama yapmak yerinde olacaktır. Ancak burada önemli nokta sütün doğal olmasıdır. Yani pastörize olan sütler beklediğiniz etkiyi yaratmazlar. Süt B vitamini bakımından zengin bir içecektir. İçeriğinde kalsiyum ve farklı antioksidanlar bulunduğu içinde cildinizin güzelliğinde faydası çok fazladır.  Süt sayesinde cildinizdeki hücreler beslenir ve gün boyu nemli kalması sağlanır. Eğer ki cildiniz sivilcelenmeye yatkın ise o zaman bunun önüne geçecektir. Aşırı yağlı olan ciltler süt sayesinde daha sıkı bir hale dönüşecektir.

 

SÜTÜN İÇERİSİNDE YER ALAN BİLEŞENLER

Protein: Dokuların onarılması ve de büyümesi için proteinlere ihtiyacı vardır. Dolayısıyla daha güçlü olan bir cilde sahip olmak istiyorsanız gereklidir.

B6 Vitamini: Cildinizin nem dengesi önemlidir. Nemsiz bir cilt kuru ve kırışmaya meyillidir. Bu nedenle de B6 vitamini cildinizin nemlendirilmesini ve de daha sağlıklı olmasına neden olacaktır.

A Vitamini: Kuru ciltlerin iyileşmesini sağlar. soyulan ciltlerin vücuttan atılmasını sağlar ve yeni sağlıklı hücrelerin oluşmasına neden olur.

Magnezyum: Yaşlanmayı geciktirici bir etkiye sahiptir. Ve parlak cilt görünümü sağlar.

Selenyum: Cilt yaşa bağlı olarak yaşlanmaya başlayacaktır. Ancak selenyum bu durumda cildin serbest radikallerle savaşmasını sağlar. Güneşin zararlı olan ışınlarından sizi koruyacaktır. Böylelikle daha genç bir görünüm kazanırsınız.

D Vitamini: D vitamini sayesinde cildiniz daha ışıl ışık ve de geç görünecektir. D vitamini yüzünüzdeki ince çizgilerin ve de kırışıklıkların onarılmasında etkilidir.  

Biyotin: Kurumuş, çatlamış ve solgunlaşmış cildi iyileştirir.

Kalsiyum: kalsiyum cildin en üstündeki katmanın meyana gelmesini sağlar. cildin elastik özelliğini kazanması için kalsiyum önemlidir.

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.