Tırnak Bakımı Hakkında Genel Bilgiler

Tırnak Bakımı Hakkında Genel Bilgiler

Admin
Mayıs 16, 2017

Oje tırnakların kırılmasını önleme konusunda etkilidir. Ancak oje sürdükten sonra tırnağınızın üzerinde soyulmalar olmaya başlamışsa o zaman bu ojeleri soymamanız gerekir. Çünkü siz soymaya başladığınız da tırnaklarınızdaki hücrelerinde soyulmasına neden olursunuz.

Tırnak uçlarımız Neden beyazlar?

Tırnaklarınızın altında kılcal damarlar bulunur ve bu damarlardan kan geçtiği için tırnaklarınız pembe şeklinde görünür. Derinin olmadığı bölgelerde uzayan tırnaklar ise kendi renginde olduğu için beyaz görünürler. Bu nedenle tırnağın uçlarının beyaz görülmesi normal bir durumdur.

Oje temizleyiciler zarar verir mi?

Bu soruya kısa bir yanıt vermek gerekir se evet oje temizleyiciler tırnaklarınıza zarar verecektir. Bu nedenle tüm tırnağınızı silmek yerine küçük çözümlerle temizlemeniz doğru olacaktır. Ojelerinizi temizlemek için tırnaklarınıza zarar vermemek için aseton içermeyen bir temizleyici kullanmanız gereklidir.

İlk oje ne zaman kullanıldı?

Bu sorunun yanıtını vermek için MÖ 3000’li yıllara kadar gitmek gerekir. Bu dönemde Çinli’ler balmumu, yumurtanın beyaz ve de jelatini karıştırarak kullanmışlardır. Eski mısırlılar ise tırnaklarına kına sürmüşlerdir.

Tırnakların büyüme hızını ne etkiler?

Tırnakların büyüme hızını etkileyen parmaklardır. Parmağınız ne kadar uzun olursa tırnaklarınızın uzaması da o kadar çabuk olacaktır.

Tırnaklarınızın daha hızlı uzamasını nasıl sağlarsınız?

Ellerinizin tırnakları ayaklarınızın tırnaklarına göre çok daha hızlı bir şekilde uzar. Bunun nedeni ise ellerinizdeki kan akışının daha düzenli olmasıdır. Ellerinizdeki kan dolaşımını daha da artırırsanız kısa tırnaklarınızın da uzadığını görebileceksiniz.

Sürekli Kırılan tırnaklarınızı nasıl iyileştirebilirsiniz?

Tırnaklarınızın çok çabuk kırılıyor olması oradaki su miktarının azaldığının bir göstergesidir. Sağlıklı bir tırnağa sahip olmak istiyorsanız o zaman tırnak besleyicileri kullanabilirsiniz ve her gün tırnağınızın kenarında bulunan deriye fındık yağı sürdüğünüzde tırnaklarınızın daha güçlü olduğunu görebileceksiniz

Tırnaklardaki enfeksiyonu kendim tedavi edebilir miyim?

Evet tırnaklarınızda meydana gelen enfeksiyonları kendinizde evinizde yapacağınız bir girişimle geçiştirebilirsiniz. Bunun için tırnağınıza bal sürün ve 15 dakika boyunca bekletin. Aynı şeyi sarımsakla da yapabilirsiniz. Bu hareketi 3 kez deneyin ve enfeksiyon geçene kadar devam edin.

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.