Pazartesi, Nisan 22, 2019
Top Model mi, Rol Model mi Olmalı?

Top Model mi, Rol Model mi Olmalı?

Admin
Mayıs 31, 2017
97

Her insanın güzellik anlayışı farklıdır. Bunu onların zevkinden ve de estetik anlayışlarından çok rahat bir şekilde görebiliyoruz. Şöyle etrafınıza bir bakın her insanın farklı kıyafetler tercih ettiklerini dolayısıyla her şeyi güzel bulmadıklarını görürsünüz. Erkekler ve kadınlar genellikle top model bir yaşam tarzını benimsemişler dolayısıyla bunda sosyal medyanın da etkisi oldukça büyük. Çünkü sosyal medya da herkes kendince bir rol kesiyor. Şöyle hesaplar arasında bir gezerseniz herkesinde top model ya da aktör olduğunu da görebilirsiniz. Bu kavram ise bir anlamda bizim çağımızı kuşatmış durumda.

İnsanların amaçları başkalarına bir şeyler vermek değil aksine kendi hazlarını önemsiyorlar. Bu mutluluk içeren durum bir anlamda da kısır döngüye girecek gibi. Toplumun özlediği şey ise insanların oldukları tavırlar içerisinde ve kendisinden de ödün vermeden hayatlarını olduğu gibi sergilemesi. Ancak günümüzde bunu da gerçekleştirmek mümkün değil.

Özellikle çocuklar ve gençlerin ekranlarda görmüş olduğu rol modellerde tartışılmaz burada kocaman bir boşluğu görebiliyoruz. Genç kuşağın nereye doğru gittiği de bilinmez.

Rol Model olmalı

Herkesin hayatında kendisinin bilgisine ihtiyacı olan insanlar vardır özellikle de çocuklarımız ya da öğrencilerimiz hatta komşu ve arkadaşlarımız. Kısacası ikonlarınızı düşünmekten uzak durun . Önemli olan yaşama ve insanlara ne kattığımız. Güzellik bu dünyada baki değil ama davranışlarınız, kişiliğiniz, sözleriniz sizinle ve sizden sonra da baki olacak. Sesiniz ve sözünüz hatırlanacak. O yüzden baki olana değer verin, onu çoğaltın ve onu yayın dünyaya. Sizi temin ederim, dünyada daha değerli bir şey asla yok

İnsan başkasına fayda sağladığı sürece birbirini tamamlar. Bizim mutluluğumuz kadar karşımızdakinin de mutluluğu önemlidir bu nedenle de bunu önemsemeyi tam olarak başarabildiğimiz de kendi insanlığımızı da tamamlamış oluruz. Özellikle de olgun kişilerin yeni kuşaklara yol göstermesi gerekiyor bu da bir anlamda rol model olmak demek.

Yorumlar

Hemen Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.