TürkTraktör 'Filizlerin Mucizeleri'ni gerçekleştirmek için Bursalı kız öğrencilerle bir araya geldi

TürkTraktör 'Filizlerin Mucizeleri'ni gerçekleştirmek için Bursalı kız öğrencilerle bir araya geldi

Admin
Nisan 08, 2017

Türkiye’de otomotiv ve tarım alanında kadın işgücünün artırılmasını desteklemek için Filizlerin Mucizeleri Projesi’ ni başlatan TürkTraktör ,projenin eğitimi için Bursa'daydı.

TürkTraktör, Bursalı kız öğrencileri ile ‘Filizlerin Mucizeleri’ni gerçekleştirmek için bir araya geldi

TürkTraktör, Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri Okuyan Kız Öğrencilere yönelik proje faaliyetleri kapsamında Şehit Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,Demirtaşpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ali Osman Sönmez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Atatepe Mesleki Anadolu Lisesi’ndeki öğretmenler, öğrenciler ve veliler ile bir araya geldi. Türk Eğitim Vakfı’nın (TEV) eğitimleri vermesinden sonra  katılımcılar ve öğrenciler projenin anısı olarak okullarının bahçelerine 5’er adet ağacın dikimini gerçekleştirdiler. TürkTraktör Yetenek Yönetimi ve İnsan Kaynakları Müdürü Ceren Ertem;projeyle ilgili şu bilgileri verdi: ''Tarım ve otomotiv alanında kadın işgücü ve girişimciliğinin artırılmasını desteklemek üzere hayata geçirdiğimiz ‘Filizlerin Mucizeleri’ projemizi Eğitim, Tarımsal Üretim ve İstihdam olmak üzere 3 farklı konuyu sahiplenecek şekilde tasarladık. Bugün projemizin eğitim tarafındaki çalışmalarımızın bir parçası olan okul ziyaretlerimizi gerçekleştirmek üzere buradayız. Ziyaretlerimizde temel amacımız kadın istihdamının geleceği olan kızlarımıza, üretim ve ağır sanayi alanına sağlayabilecekleri katma değeri anlatmak ve hayatın her alanında olduğu gibi, bu alanlarda da kadın gücünün önemini kendilerine örneklerle göstermek. ”Ceren Ertem, proje çalışmaları dahilinde, yapılacak okul ziyaretleri için otomotiv sektörünün önemli üretim merkezleri olan Sakarya, Bursa, Kocaeli, Ankara ve Eskişehir’deki Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri’nin belirlendiğini söyleyerek; “2017 yılı içerisinde toplam 58 okula yapacağımız ziyaretlerimizde, öğretmenler, veliler ve yaklaşık 3 bin kız öğrenci ile bir araya geleceğiz. Bu öğrencilerimizin 650’den fazlası ise Bursa’daki bu 5 okulumuzda bulunuyor. Ziyaretlerimizde, kız öğrencilerimize ağır sanayide çalışmaları için rol model olup mentorluk yapıyor, öğrencilerle birlikte ailelerine ve öğretmenlere de toplumsal cinsiyet eşitliği farkındalıklarını artıran seminerler veriyoruz. Aynı zamanda, bu okullarda öğrenim gören kız öğrencilerin meslek seçimi ve alan/dal tercihleri üzerinde nelerin olduğunu ve eğitimini gördükleri mesleğe dair algı ve tutumlarını da araştırıyoruz” diye açıkladı.    turktraktor_4

100 öğrenciye Türk Eğitim Vakfı (TEV) koordinasyonunda eğitim bursu da verdiklerini ifade eden Ceren Ertem “Tüm bunlara ek olarak, kontenjan sayılarımız ve ilgili kriterlerimiz kapsamında öğrencilerimiz TürkTraktör’de staj yapma imkanına ve mezun olduktan sonra ise, istihdam önceliğine sahip olacaklar. Bu anlamlı ve hayatlara dokunmayı amaçlayan projemizde emeği geçen ve desteklerini sağlayan tüm proje ortaklarımıza, TürkTraktör adına tekrar teşekkür ederim” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.