Uzak Durulması Gereken Makyajlar

Uzak Durulması Gereken Makyajlar

Admin
Haziran 30, 2017

Makyaj bizlerin olmazsa olmazı. Küçüklükten beri rujlarla aynalarda  geçirdiğimiz zamanı şimdi diğer ürünlerle taçlandırma zamanı. Sağlıklı kozmetik ürünleri ve etkili makyaj teknikleri motivasyonumuzu arttırdığı gibi hayata bakışımızı ve duruşumuzu da yansıtmakta. Makyaj tekniklerinin olumsuzlukları ve uzak durulması gereken makyaj bilgileri küçük tüyolar şeklinde sizlerle.

 

Dudak çizgilerini dağıtmamak:

Dudak kalemlerinin  kullanımı dudak makyajı için önem taşımaktadır. Kalın çizgilerle dudak çevresine sürülen kalem dudakların olduğundan büyük ve yüz ile orantısız görünmesine sebebiyet vericektir.

 

Kapatıcı kullanımı önemi:

Göz altında oluşan lekeler bir çoğumuzun malesef belası. Yıllar elbette görevini yapacak olsada bizlerde kendimizi salmayıp tedbirimizi almalıyız.

 

Elmacık kemiklerine allık uygulaması:

Uygulanan bu makyaj yöntemi  olduğumuz yaşlardan büyük görünmemize sebep olabiliyor. Artık tercihen açık renk tonlarınn sürülmesi öneriliyor.

 

 Yanlış ruj seçimi: 

Elbise ve saç kombinine uyulması öngörülen ruj seçimlerinde ince dudakların koyu renk kullanımında ısrarcı olmamasında fayda vardır.

 

Maskaranın fazla kullanımı:

Maskaranın alt kirpiklerde fazla kullanılması yüz için olumsuz etkiye yol açabilir. Olası kırışıklıkların gün yüzüne çıkması an meselesidir.

 

Aşırı far kullanımı:

Maskara gibi yüz kırışıklığı ve göz kenarlının incelenmesinde olumsuz anlamda etkilidir.

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.