Pazartesi, Nisan 22, 2019
Vücudunuzdaki Çatlakları Yok Edebilmeniz İçin 5 Öneri?

Vücudunuzdaki Çatlakları Yok Edebilmeniz İçin 5 Öneri?

Admin
Temmuz 01, 2017

Vücudunuzda bulunan çatlaklarla mücadele etmenin ilk yolu kaynağının tam olarak tespit edilmesidir. Örneğin gebelik sonrasında oluşan bir çatlak mı yoksa sık kilo alıp vermenize bağlı olan bir çatlak mı? Hatta çatlaklar genetik nedenlerden dolayı da gerçekleşebilir. Sebebini bildiğiniz zaman onlarla mücadele etmek daha kolay olacaktır.

Eğer ki çatlaklarınız vücudunuza yerleşen çatlaklarınızla mücadele etmek istiyorsanız o zaman doğal ve bitkisel yöntemleri de deneyebilirsiniz. Bu yöntemlerden önce size aşağıda birkaç önemli tavsiyede bulunmak istedik.

Bir önceki yazımız olan "Cilt Beyazlatma Yöntemleri" başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ediyoruz.

Vücuttaki çatlaklar nasıl geçer?

  1. Çatlaklarınızdan kurtulmak ve onların daha da çok artmaması için kilo alıp vermenizi kontrol altına almanız gerekir. İdeal kilonuzu korumanız çatlakların oluşumunu engelleyeceği gibi onların görünümünün de en aza indirilmesini sağlayacaktır. Özellikle de sık diyet yapan kişilerin daha sonrasında yeniden kilo aldıklarından dolayı bu dengeye çok dikkat etmeleri gerekir. Sağlıklı bir şekilde beslenerek kilo verdiğiniz de çatlaklar başınıza bela olmayacaktır.
  2. Spor ve egzersizlerinde önemi büyüktür. Hareketsiz kalmak sizin daha da fazla kilo almanıza neden olabilir. Ancak bazen de hareketsiz yaşam kilo kaybına yol açabilir işte bu durum sizi çatlaklarınızla yüzleştirebilecektir.
  3. Günümüzde çatlak sorunu olan bayanlar için etkili lazer yöntemleri vardır. Bu yöntemler sayesinde çatlaklar zaman içerisinde yok olurlar. Ancak lazer tedavisinin de süreklilik arz etmesi gerekir.
  4. Cildinizin kuru olmaması sağlamalısınız. Onu sık sık nemlendirmeniz gerekir. Nemli bir vücutta çatlak oluşmaz.
  5. Çatlaklarınız varsa onların vücudunuza tam oturmasına izin vermemelisiniz. Onlar için yapabileceğiniz egzersizler vardır. Egzersiz kan akışını düzene sokacağı için de çatlakların önüne geçecektir. Özellikle de vücudunuzu çok sıkı bir şekilde saran kıyafetlerden uzak durmalısınız çünkü kan dolaşımını yavaşlatacaktır.

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.