Perşembe, Mart 21, 2019
Vücut Şekline Göre Gelinlik Seçmenin Altın Kuralları

Vücut Şekline Göre Gelinlik Seçmenin Altın Kuralları

Admin
Mayıs 21, 2017
25

Gelinlik bir bayan için en güzel ve kutsal olan kıyafetlerin başında gelir bu nedenle de hangi vücut tipine hangi gelinlik modelinin yakışacağını gelinlik seçmeden önce bilmek gerekir.  Kadınlar için düğün günü özeldir ve bu özel güne prensesler gibi hazırlanmak gerekir. Saçınızdan tutunda makyajınıza varıncaya kadar tüm aksesuarlarında özenli bir şekilde tasarlanmış olması gerekir. Bunun için pek çok bayanın ayrı ayrı uğraştığını biliyoruz. Peki, hangi vücut tipine hangi gelinlik uygundur biliyor musunuz?

Gelinlik modelleri her sene değişmekte dolayısıyla 2017 gelinlik modellerine baktığımız zaman ombre modelinin de ön planda olduğunu görebilirsiniz.

Kum Saati Vücut Şekli

Kum saati şeklinde vücut tipine dünya genelinde yaklaşık olarak % 8 civarında bir kadın sahiptir. Bu modele sahip olan bayanların ince bir bele sahip olması gerekir. Bu modelle birlikte kusursuz bir fizikte ön plana çıkar. Bu fiziğe sahip olan bayanların düz hele tipi gelinlik modelini tercih etmesi gerekir.  

Armut Vücut Şekli

Bu vücut şeklinde kalçalar omuzlara göre daha geniştir. Bu nedenle de omuzlarla kalça arasındaki bu farkın kapatılması gerekir. Bunun içinde omuzları geniş gösterecek olan drapeli kayık yakalı parçaları seçmek gerekir. Kabarık model gelinlikle bu vücut tipi için idealdir. Yarım balık modelini seçerekte kalçaların büyüklüğü avantaj haline dönüştürülebilir.  

Elma Vücut Şekli

Bu vücut tipinde kalça ile belin genişliği birbirine yakındır. Burada göğüs dekoltesini ön plana çıkarabilirsiniz. Özellikle de v yakalı gelinlikler tercih edilebilir.

Çilek Vücut Şekli

Omuzlar geniş ve kalça ise dardır. Burada yapılması gereken şey alt bedenin daha fazla geniş gösterilmesini sağlamaktır. Yarım balık modeller bu şekilde vücuda sahip olan bayanlarda güzel görünecektir.

Yorumlar

Hemen Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.