Vücut Tipiniz İçin En Uygun Egzersizler

Vücut Tipiniz İçin En Uygun Egzersizler

Admin
Mart 27, 2017

Beslenme Uzmanı Barbara Schmidt kadın vücudunun 4 farklı tipden oluştuğunu ve hem yaz hemde kışıda kapsayan önerileri bizlere açıyor.Önümüz yaz haydi bayanlar başarabiliriz...

 

armut vücut tipi kadın ile ilgili görsel sonucu

1)Armut Tipi Vücud

Alt vücuda oranla daha ince bir üst vücuda sahip olanların; dar omuzları, kavisli belleri ve geniş kalça-basenleri, belirleyici özelliklerindendir.

Egzersiz:

Bu vücud yapısına sahip olanlar aktif sporları tercih etmelidir. Açık hava sporları ve sprint de bunlara ek olabilir. Bunun dışında bölgesel zayıflatan pilates gibi aktiviteleri de yapabilirler. Egzersiz zamanlarını, sabah erken ya da akşam üzeri tercih etmelilerdir.

 

2)Dikdörtgen Vücud Tipi

Bu vücud tipleri dengeli üst ve alt bedenlerinin yanı sıra, uzun kol ve bacaklarla belli belirsiz bir bel kavisine sahiptir. Genelde zayıf bedenli bayanlardır

Egzersiz:

Bu vücut tipine sahip olanlar, "power training" adı verilen egzersiz planını yapmalıdırlar.Tüm vücudu çalıştıran bu egzersiz planı vücudunuzdaki her kasa hitap eder. Kaslarınızın belirginleşmesine ve bel/karın bölgesindeki yağlardan kurtulmanıza yardımcı olur.

Beslenme:

En uygun beslenme, zengin bir kahvaltıdan ve karbonhidrat açısından fazla, protein açısından az bir akşam yemeğinden geçer.

Dikkat edilmesi gereken yiyecekler:

Süt, tatlılar, hamur işleri ve çiğ yemekler.

 

Kum saati vücut kadın ile ilgili görsel sonucu

3)Kum saati Vücut Tipi

Ortanlılı alt ve üst bedenin yanında, geniş omuzların ve kıvrımlı bir belin belirleyici olduğu “Kum saati” diye tabir edilen vücut tipine sahiptirler.

Egzersiz:

Bu vücuda sahip olanlar grup, açık hava ya da dans sporlarını yapabilirler. Egzersiz saatlerini akşam üzeri tercih etmelerinde fayda vardır

Beslenme:

Yeşil sebzeler, düşük yağlı havyansal proteinler, süt ve süt ürünlerini tüketmelidirler

Dikkat edilmesi gereken yiyecekler:

Meyve, ekmek, alkol, kafein ve şeker.

 

Elma vücut kadın ile ilgili görsel sonucu

4)Elma Vücut Tipi

Üst kısımın alt bedene oranla daha kalın ve geniş olduğu, bacakların oldukça ince, bel kıvrımının  fazla olmadığı vücut tipidir.

Egzersiz:

Jogging, aerobik, kayak ve yüzme, bu vücutlar için yapılabilecek uygun sporlardır.

Beslenme:

Beslenme olarak vejetaryen bir diyet takip etmelidirler.

Dikkat edilmesi gereken yiyecekler:

Krema, tereyağı, soslar ve çikolata.

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.