Pazartesi, Nisan 22, 2019
Yaz Gelirken Bildiğiniz ama Unutmuş Olabileceğiniz En Kolay Egzersizler!

Yaz Gelirken Bildiğiniz ama Unutmuş Olabileceğiniz En Kolay Egzersizler!

Admin
Nisan 18, 2017

Yaz gelmesi artık an meselesi. Sıcak, bikini ,bronz ten, dondurma, karpuz, klima, sivrisinek, deniz, üstü açık araba, tatil programı ve evlilikler tüm bunlar yaz aylarının değişmezleri. Yazın gelmesine kısa süre kalmışken düzenli bir beslenme ve sizlerin bildiğiniz ama unutmuş olabileceğiniz egzersizlerle daha fit bir vücut ile yaza merhaba diyebilirsiniz. Azim ve  özveri sonucunda sizleri sağlıklı yaşama götüreceği gibi psikolojik olarak motivasyon ve özgüven kazandıracaktır. Basit ve fayda göreceğiniz egzersizleri sizler için derledik.İyi sporlar :)

 

Yürüyüş yapın:

Gün içinde yaşanılan stres, yorucu tempo ve sorumlulukları bir yana bırakıp sevdiklerinizle yada tek olarak,birçok alanında elverişiyle(yürüyüş alanları, parkurlar, sahil yürüyüş alanları vb.) günde 1 saat yürüyüş sizlere iyi gelecektir. Doğru beslenme ile beraber yapılan yürüyüş sağlıklı kilo vermenizde önemli bir rol alıcaktır. Akıllı telefonlar yada akıllı adım sayar ürünler kilo, yaş, boy gibi kriterlere göre sizlere atmanız gereken adım ve kalori olarak hedef belirleyebilir. Hava şartlarına uygun seçecegimiz spor elbiselerimiz ve ayakkabımız ile daha konforlu bir şekilde kilolarımızdan kurtulabiliriz.

 

Mekik :

Doğru beslenme ile beraber yapılması önerilir. Yemek yada ara öğünü sindirmeden yapılmamalıdır. Kas gelişimi ve zayıflama için önemli bir hareket olan mekik kişinin sağlığını olumsuz etkilemeyecek şekilde belirli sayılar ve parti sayılarında yapılmalıdır.

 

Yüzmek :

Tüm vücut kaslarını çalıştıran, dik durma ve vücut şekillenmesinde önemli bir egzersizdir. Günde 1 saatlik yüzme sağlık ve kilo vermek için sizlere en büyük yardımcı spordur.

 

Çömelme :

Diğer ismi squat olarak bilinen egzersiz bacak ve popo kısmında kas kazanımı yaparak kilo vermenize yardımcı olur.

 

İp atlamak :

Terleme ile beraber kilo verdirmenin yanında, bacak, kol ve eklemlerin güçlenmesinde önemlidir.

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.