Pazartesi, Nisan 22, 2019
Yeni Mezunlar İş Görüşmesinde Ne Giymeli?

Yeni Mezunlar İş Görüşmesinde Ne Giymeli?

Admin
Mayıs 28, 2017
35

Bir üniversite hayatı bitirilmiş ve yıllardır beklenen hayal de sonunda nihayete ermiştir. Şimdi sıra güzel bir iş bulmaya geldi.  Hatta çalan bir telefonun sizin için güzel bir iş teklifi olabilir ya da siz bir iş görüşmesi trafiği içerisine girebilirsiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken şey iş görüşmesine nasıl bir kıyafetle gideceğinizdir.  Akıllara ilk soru aslında ne giyeceğim düşüncesidir. Özellikle de tesettürlü bir bayansanız o zaman bu sorunun cevabı biraz daha zor olabilir. Bizde tesettürlü bir bayanın ilk iş görüşmesinde ne giyeceğine dair önemli birkaç püf noktanın altını çizmek istedik.

Stili Netleştirin

Artık romantik ve Retro tarzı stilleri bir kenara bırakmanız gerekiyor. Uç noktalarda dolaşmak artık size göre değil bunun yerine daha sıradan ve de daha doğal olan kıyafet tarzını benimsemeniz gerekiyor. İş görüşmeleri için en ideal olan tercih klasik seçimdir. Ancak yaşınızın üzerinde de bir giyim tarzını tercih etmemelisiniz.   

Ne Karanlık Ne Capcanlı Renkler

Klasik modeller denildiğinde akla gelen ilk siyah kombinler olur ancak yalnızca seçeneğiniz bu renk olmamalı.  Tercihinizi iç açıcı canlı renklerden tercih etmek size avantaj sağlayacaktır. İlk tercihiniz pastel tonlarda olmalı. Örneğin pembe, yeşil, mavi ve de krem tonları çevrenize de nefes aldıracaktır. Ancak çok canlı renklerden de uzak durmanız gerekiyor.

Pantolon-Tunik mi, Yoksa Ceket Etek mi?

Genelde tesettürlü bayanlarda klasik giyim denildiğinde akla gelen pantolon ve de tunik ikilisi oluyor peki siz etek ceket kombini mi seçeceksiniz yoksa tunik-pantolon mu? Kendinizi rahat ettirecek bir tercihte bulunmanız gerekiyor. Duruma şu şekilde bakabilirsiniz. Günlük hayatınızda tercih etmediğiniz bir kıyafeti giydiğiniz de karşı taraftan bakıldığında olumlu bir etki yaratamayabilirsiniz.

Yaz tatili için 6 öneri başlıklı makalemizi de okumanızı öneriyoruz.

Yüksek Topuk Tercih Olmamalı

Genelde iş görüşmesi denildiğinde ayakkabı tercihinde yüksek topuklular önemli bir parça olarak görülebilir ancak sizin yeni bir mezun olduğunuzu düşündüğünüzde bu fikri biraz askıya almanızda fayda var. Çünkü yaşınızın bir modeli olmayabilir.

Yorumlar

Hemen Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.