Yıllar Geçmiş Olsa Bile Dönemi Geçmeyen Güzellik Yöntemleri

Yıllar Geçmiş Olsa Bile Dönemi Geçmeyen Güzellik Yöntemleri

Admin
Nisan 14, 2017

Dünyanın var oluşundan beri güzellik ve bakım insanların belki de değişmeyen tek tutkusu. Saç bakımı ve saç aksesuarı, yüz bakımı ve yüz maskesi, makyaj, vücut bakımı gibi bakım gerektiren bölgeler için her dönemde farklı yöntem ve çözümler üretilmiştir. Memleketi ve ırkı ne olursa olsun kişilerin kendilerini güzel ve bakımlı hissedeceği ve her dönemde etkisi görülmüş olan değişmeyen güzellik yöntemlerini sizlerle paylaşıcaz...

 

 

 

ağda yapmak ile ilgili görsel sonucu

Şekerli Ağda Yapmak :

İstenmeyen tüylere karşı, günümüz ürünlerinin atası olarak görülen şekerli ağda, her dönemin kullandığı bir tüy alma yöntemidir. Genel olarak ev hanımlarının kullandığı saf ve doğal olarak yapılan şekerli ağda sağlık açısından cildi besler ve herhangi bir iz bırakmamaktadır.

 

 

bal maskesi ile ilgili görsel sonucu

Bal Maskesi :

Saf bal cilt için biçilmiş kaftandır. Doğal antibiyotik olmasının yanında protein ve mineral içinde barındırır. Yüz üzerinde sivilce ve akne oluşumunu engellemesi için maske yüze uygulanıp, 20-25 dk bekletilmeli ve temizlenmelidir.

 

 

kil ile ilgili görsel sonucu

Kil :

Güçlü saç, parlayan cilt ve selülit için genelde tercih edilmektedir.

 

 

limon suyu ile ilgili görsel sonucu

Limon suyu :

Yemeklerimizin vazgeçilmezi limon, kına değişen rengin açılmasında kullanılmaktadır. Erkeklerin bir dönem jolesi olarak kullanılmışlığı dahi vardır.

 

lahana yaprağı ile ilgili görsel sonucu

Lahana yaprakları :

Emzirme dönemi devam eden annenin gögüs uçundaki yanmayı ve ağrıyı azaltır. Sütyen ve gögüs uçu arasına sıkıştırılarak kullanılır.

 

 

 

ekşi krema ile ilgili görsel sonucu

Ekşi Krema :

Bulaşık ile yıpranabilen ellerin bozulmasını önlemek için kullanır.

 

İlgili resim

Zeytinyağı :

Günümüzde birçok kozmetik ürünün içinde kullanılan zeytinyağı, saç bakımı ve cilt bakımında önemli bir yer tutmaktadır. Makyajın temizlenmesi içinde kullanılabilmektedir.

 

 

yumurta maskesi ile ilgili görsel sonucu

Yumurta maskesi :

Saçları güçlendirmek ve parlaklık kazandırmak için kullanılır. Saçların diplerine kadar maske sürülür ve 30-40 dk arası bekletilir ve düzenli olarak tekrarlanmalıdır.

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.