Pazartesi, Nisan 22, 2019
Zayıflamak İsteyenlere Tok Tutan  ve İştah Kapatan Yiyecek Önerileri

Zayıflamak İsteyenlere Tok Tutan ve İştah Kapatan Yiyecek Önerileri

Admin
Mayıs 18, 2017

Gündelik hayatımızda çoğumuzun aksattığı en önemli şey spor olsa gerek. Sağlık için kanter içinde kalmak yerine günlük olarak küçük yürüyüşlerle ve belirli sürelerde sağlığımıza yön verebilir. Bölgesel yağlanma ve vücudun geneline yayılan istemediğimiz ama bizimde malesef özen göstermeyip sebebine sebep olduğumuz yağları az ama öz besin tüketimi ile azaltabilir ve son verebiliriz. Besinlerin tok tutması ve iştah kesmesi sizlere rahat ve kolay bir şekilde kilo verip ideal kiloya ulaşmanıza yardımcı olacak. Sizlere faydasını olucağını düşündüğümüz etkili besinler.

 

Yeşil Çay :

Metabolizmanın güçlenmesi, kalori dengesi gibi önemli fonksiyonlar toplamında zayıflama için tercih sebebidir. Günlük Yeşil çay içimi sizleri tok tutacaktır.

 

Elma :

İştah kesme için önemli meyvelerin başında gelir. Barındırdığı lif açısından doygunluk hissi verir. Sindirimi uzun olan meyvenin tokluk hissi uzundur.

 

Badem :

Vücutta tokluk hissi uyandıran hormanlarına etki eder. Tokluk hissi verip iştah kapatan en önemli besin olduğu dernek ve araştırmacılar tarafından belirtilmiştir.

 

Tarçın ve Zencefil :

Zencefil aşlık hissini bastırdığı gibi fazla tüketimi engelledigi görülmüştür. Tarçın iştah kapatan baharatların başında gelmektedir.

 

Avokado :

Elmanın etkisi gibi vücut üzerinde geç sindirim yapılması tokluk ve istah kapanmasına etki eder. Kilo vermede etkisi kanıtlanmıştır.

 

Keten Tohumu :

Yoğurtta katılarak kullanılan besin tok ve iştah kapatmada birebirdir.

Yorumlar

    Hemen Yorum Yap

    E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır. * İşaretli alanlar zorunludur.